Menu Close

Jakie plakaty wybrać do skandynawskiego salonu?

Modern casual living room

Urządzając salon w konwencji skandynawskiej, należy przywiązać szczególną wagę do ozdób i dodatków. Jednymi z akcesoriów najtrafniej podkreślających charakter tego stylu będą odpowiednio dobrane plakaty i grafiki na ścianę. Jakie motywy skomponują się ze skandynawską aranżacją?

Odpowiednio dobrane plakaty do salonu

Każdy plakat do pokoju powinien być dopasowany do konwencji aranżacyjnej. W stylu skandynawskim stawia się na stonowane barwy. Dominują w nim szarości, biele, kolor kremowy i naturalne drewno. Skandynawska aranżacja powinna łączyć w sobie surowość przyrody z przytulnością domowego ogniska. Poszukując plakatów do salonu w takiej konwencji warto zwrócić uwagę na motywy przyrodnicze przedstawiające zimę i lasy iglaste. Tego rodzaju fotografia w większym formacie doskonale podkreśli charakter pomieszczenia. Dobrym pomysłem będą również minimalistyczne grafiki utrzymane w barwach bieli, czerni i szarości. Mogą przedstawiać motywy roślinne lub abstrakcyjne i geometryczne wzory.

Przytulny charakter pomieszczenia

Surowy wizerunek skandynawskiego wystroju warto przełamać przyjaznymi dodatkami. Ciekawym rozwiązaniem okażą się plakaty do pokoju z miłymi sentencjami. Mogą to być motywujące hasła lub zdania dotyczące życia rodzinnego. Istotne jest ich dopasowanie pod względem estetycznym. Dobrym pomysłem będą również grafiki przedstawiające zwierzęta z kolorowymi akcentami. Plakaty utrzymane w stonowanych barwach z pewnością wkomponują się w skandynawską aranżację. Kolorowe fragmenty mogą stanowić ciekawy kontrast. Poznaj więcej inspiracji tutaj.