Menu Close

Plakat kosmos – kadry z innego wymiaru

plakat kosmos

Plakat kosmos – kadry z innego wymiaru

Plakat kosmos w aranżacji pokoju lub biura pozwala poczuć się jak w innym wymiarze. Z daleka od ziemskiej rzeczywistości ukazują się niesamowite kadry, które prezentują obce układy planet, mgławice i jeszcze nieznane planety. Kosmos to głębia tajemnic, piękno jeszcze nieodkryte, które tylko czeka na nowych zdobywców. Widoczne na plakatach komiksowe scenki, przedstawiające kosmonautów, pozwalają przenieść się w przyszłość, do alternatywnej rzeczywistości. Czy na pewno jest w niej miejsce dla człowieka?

Plakat kosmos w wersji realistycznej

plakat kosmos

Grafika komputerowa w sposób bardzo precyzyjny potrafi oddać wyobrażenia kosmicznych krain, wygląd planet oraz gwiazd. Wiele z nich wygląda tak realistycznie, że są niczym prawdziwe zdjęcia – kadry fotograficzne. Takie ujęcia pozaziemskiej rzeczywistości, wzbogacone o fantazyjne wizje twórców, pozwalają tworzyć oryginalne plakaty do pokoju lub biura. Nieco odmienną stylistykę prezentują ujęcia malarskie, które bardziej przywodzą na myśl abstrakcyjne obrazy niż realistyczne kadry. Intensywne kolory pełne głębi, połączone z czernią oraz granatem rozgwieżdżonego nieba, wprowadzą do otoczenia niecodzienny, kosmiczny klimat, który ożywi aranżację.

Plakaty kosmos dla dzieci

Kosmos dla dzieci jest tak samo fascynujący jak dla dorosłych, zwłaszcza jeśli rozgrywa się w nim akcja ulubionej bajki. Kosmiczne krainy nie zawsze muszą być pełne powagi i hiperrealistyczne. Fantazyjnie ujęte i uproszczone plakaty, przedstawiające kosmicznych odkrywców, mogą zawisnąć nad łóżkiem młodego człowieka, wprowadzając pewną dozę wesołości i przytulności. Bohaterowie kreskówek, np. zwierzątka przebrane za kosmonautów, lub start rakiety kosmicznej są jedynie nawiązaniem do kosmosu. Ich kolorystyka jest łagodna, pastelowa a ujęcia dynamiczne i pełne życia.