Pusta ściana nad łóżkiem? – obraz do sypialni to świetny pomysł – Dni pary
Menu Close

Pusta ściana nad łóżkiem? – obraz do sypialni to świetny pomysł

obrazy do sypialni

Jako że sypialnia jest często najbardziej prywatną przestrzenią w mieszkaniu, warto, aby do jej wystroju podejść w szczególny sposób. Szczególnie że jest to jedno z tych miejsc, w którym spędza się całkiem sporo czasu. Należy więc zadbać możliwie o każdy szczegół, w tym o to, co znajduje się na ścianach. Dobrze dobrane obrazy, idealnie wypełniają przestrzeń, wpuszczając w nią nieco artystycznego powiewu świeżości”. Jak jednak dobrać obraz? Czy każdy będzie pasował? W ramie czy bez? Rozwiejmy wątpliwości.

Obraz do sypialni nad łóżko – jaki wybrać?

Jeśli nie jesteśmy wielkimi miłośnikami sztuki, a zależy nam wyłącznie na estetycznym dodatku, który będzie uzupełniał sypialnie, przemyślmy zakup obrazu, głównie pod kątem całego wystroju. Samych możliwości jest niezliczenie dużo. Można zdecydować się choćby na kontrastujące z jasnymi ścianami, monochromatyczne obrazy do sypialni. Jeśli pomieszczenie jest ciemniejsze, doskonałym rozwiązaniem może okazać się wchodzący w tony kolorystyczne pomieszczenia obraz, obity czarną lub złotą ramą. Można zdecydować się także na bardziej nowoczesne obrazy do sypialni, jak np. abstrakcje. Możliwości jest wiele, jednak należy pamiętać, że to nie wszystko.obrazy do sypialni

Wielkość obrazu

To także istotne. W zależności od stylu i wielkości pomieszczenia możemy zdecydować się na różny gabaryt. Mogą być to np:

  • mniejsze 3-4 obrazy tworzące chaotyczną kompozycję na ścianie
  • wielki obraz do sypialni, tuż nad łóżkiem, który najlepiej sprawdzi się przestrzennych pomieszczeniach

Niezależnie jednak od stylu czy wielkości najważniejsze jest jedno – musi podobać się kupującemu i być zgodny z jego estetyką.