Menu Close

Obrazy Rembrandta w Twoim domu

obrazy rembrandta

Dynamizm, gra światła i cienia, bogactwo kolorów – to właśnie malarstwo barokowe. Rembrandt w swojej twórczości oddaje ducha epoki baroku i tworzy wyjątkową atmosferę. Artysta często jest nazywany „malarzem duszy”. Jego obrazy zostały docenione na całym świecie ze względu na kunszt artystyczny i nowatorstwo. Oferujemy reprodukcje tego holenderskiego mistrza pędzla w formie plakatów, które nadadzą wnętrzom niezwykłego charakteru. 

Rembrandt – obrazy i ich tematyka 

obrazy rembrandta

Rembrandt był bardzo płodnym twórcą. Pozostawił po sobie około 300 olejnych obrazów. Jedne z najbardziej znanych to: „Kompania Fransa Banninga Cocqa i Willema van Ruytenburgha”, „Burza na Jeziorze Galilejskim”, „Powrót syna marnotrawnego”, a także „Lekcja anatomii doktora Tulpa”. Artysta bardzo chętnie używał światłocienia, który dodaje jego obrazom tajemniczości. Jego styl malarski ewoluował na przestrzeni lat. Początkowo malarz był rozmiłowany w dramatycznych przedstawieniach, które wywoływały w odbiorcy stan napięcia. Z czasem jego twórczość nabrała spokojnego, a nawet kontemplacyjnego charakteru. Obrazy Rembrandta z późniejszego okresu mają bardziej duchowy charakter. Tematy, które przewijają się w dziełach artysty to: miłość, grzech, przebaczenie, ojcostwo, ale także realistyczne sceny z życia.

Do jakich wnętrz?

Dzieła Rembrandta szczególnie spodobają się osobom, które od malarstwa oczekują głębi i wywoływania emocji. Obrazy doskonale komponują się z wnętrzami o nieco barokowym charakterze, czyli pełnymi ozdób i dekoracyjnych mebli. Jednak reprodukcje obrazów Rembrandta mogą być również pomysłem na przełamanie minimalistycznego wystroju.